top of page

Rośliny na upał

Dzisiaj chciałbym polecić dwie rośliny które idealnie sprawdzą się na upalnym stanowisku. Jeśli posiadacie państwo taras w którym prawie zawsze jest gorąco, a słońce wydaje się, że świeci niemal cały czas, to te rośliny są idealne.

W tym artykule skupimy się na dwóch roślinach. Pierwsza z nich to Cataranthus. Jest to roślina zyskująca coraz większą popularność. Właśnie ze względu na jej wytrzymałość w niemalże afrykańskich warunkach. Pełne słońce przez cały dzień jest dla niej nie straszne. Co ważniejsze wymagania wodne Cataranthusa są naprawdę niewielkie. Piękne różnobarwne kwiatki przypominające kwiaty niecierpka pojawiają się w połowie maja. Cataranthus kwitnie do samych przymrozków, a jego wysokość to ok. 20 cm. Znajdzie zastosowanie zarówno sadzona na kwietniki gruntowe jak i w donice np. na tarasie. Sadząc Cataranthusa musimy mieć na uwadze, że jego wzrost jest dosyć powolny.


Kolejną rośliną świetnie sprawdzającą się na silnie nasłonecznionych stanowiskach jest Diascia. Jest to z kolei roślina zwisająca, która może być sadzona zarówno do zwisających jak i stojących donic. Świetnie sprawdzi się również posadzona w gruncie, tworząc dywan kwiatowy. Jej pędy osiągają zwis ok 50 cm. Gęstość sadzenia naszej wielkości sadzonek Diasci w skrzynkach balkonowych to ok. 30 cm.


Zarówno Diascia jak i Catharantus świetnie sprawdzą się posadzone w upalnych miejscach. Diascia jest znacznie silniej rosnącą rośliną zwisająca, natomiast Catharanthus to roślina stojąca o niskich wymaganiach wodnych.

Czy jakiś inne rośliny nadają się również na miejsca słoneczne?

Tak jest ich wiele np. Pelargonie lub stokrotki afrykańskie. Jednak dwie opisane powyżej rośliny, świetnie się na nich sprawdzą i nie będą wymagały ciągłego nawadniania.

229 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page